finlandiya konsolosluğu

Finlandiya Fahri Konsoloslukları

Finlandiya’ya seyahat etmeyi düşünen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Schengen Finlandiya vizesi almaları gerekmektedir. Finlandiya seyahatleri 3 aydan kısa sürecek ise İlgili Konsolosluk ve Büyükelçiliklerden veya Finlandiya Fahri Konsoloslukları vize birimi tarafından Finlandiya Schengen vizesi alınırken, 3 aydan daha uzun süreli seyahatler için ise oturma izni alınması gerekmektedir.

Türkiye’de yaşamını sürdüren üçünü ülke vatandaşları ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Finlandiya seyahatleri için gerekli vize başvurusunu Finlandiya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize merkezleri ve Finlandiya Fahri Konsoloslukları aracılığı ile yapabilir. Hususi, diplomatik ve hizmet pasaport sahibi olan kişiler, 6 ay içinde 90 günlük Finlandiya seyahatlerinde Finlandiya vizesinden muaf tutulurlar. Finlandiya Konsolosluğu’na bağlı olarak hizmet veren Finlandiya Fahri Konsoloslukları bulunmaktadır.

Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosluğu

Finlandiya’ya seyahat etmeyi planlayan vatandaşların vize işlemleri konusunda destek olan Finlandiya Fahri Konsoloslukları, vize işlemlerinin yapıldığı yer değildir. İstanbul’da ikametini sürdüren kişiler, Finlandiya vize işlemlerini Finlandiya diplomatik temsilcileri tarafından yetkilendirilmiş olan seyahat acenteleri aracılığı ile yapabilirler.

Finlandiya fahri konsolosluklar iletişim bilgileri

 

İstanbul Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Finlandiya ve Türkiye’deki resmi tatillerde hizmet vermeyen Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosluğu, diğer günlerde de belirli çalışma saatleri arasında hizmet vermektedir. İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun müşteri hizmetleri, Salı ve Çarşamba günleri 10.00 – 12.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun telefon saatleri ise yine Salı ve Çarşamba günleri, saat 09.00 – 10.00 arasındadır. İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun vize bölümü, Salı ve Çarşamba günlerinde 10.00 – 12.00 saatleri arasında hizmet sunmaktadır. Pazartesi, Perşembe ve Cuma günleri İstanbul Fahri Konsolosluğu hizmet vermemektedir.

İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun Görev Bölgesi

İstanbul, Edirne, Çanakkale, Kırklareli, Tekirdağ, Bursa, Yalova, Kocaeli, Balıkesir ve Yalova illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Finlandiya vatandaşları, Finlandiya vize ve konsolosluk işlemleri için İstanbul Fahri Konsolosluğu’ndan destek alabilirler.

Finlandiya İzmir Fahri Konsolosluğu

İzmir ve çevresindeki illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Finlandiya konsolosluk işlemleri için Finlandiya Fahri Konsoloslukları ilgili merkezinden yardım alabilirler. Finlandiya İzmir Fahri Konsolosluğu’nda vize işlemleri yapılmamaktadır.

Finlandiya İzmir Fahri Konsolosluğu Görevleri

Mehmet Ali Molay’ın Fahri Konsolos olduğu Finlandiya İzmir Fahri Konsolosluğu’nun belirli görevleri vardır. Ancak Finlandiya İzmir Fahri Konsolosluğu’nca Finlandiya vize işlemleri yapılamamaktadır. Türkiye’de ikamet eden Finlandiya vatandaşlarının bütün konsolosluk işlemlerinde hizmet verilmektedir.

Finlandiya ülkesini temsil eden Finlandiya İzmir Fahri Konsolosluğu, Finlandiya vatandaşlarının haklarını korumakla görevlidir. Ayrıca Finlandiya vatandaşlarının evlilik, boşanma, pasaport, nüfus kayıt kimlik kartı yenileme gibi işlemlerini de Finlandiya İzmir Fahri Konsolosluğu yerine getirmektedir.

Türkiye’de ikamet eden Finlandiya vatandaşlarının, Finlandiya’da gerçekleştirilen seçimlerde oy kullanmak istemeleri durumunda, seçime katılabilmeleri için gereken işlemler Finlandiya İzmir Fahri Konsolosluğu’nca yerine getirilir. Ayrıca Finlandiya vatandaşlarının ülkelerinde ödemeleri gereken veriler için de hizmet vermektedir. Finlandiya’ya ödenmesi gereken vergilerin toplanması görevi üstlenmişlerdir.

Finlandiya Alanya Fahri Konsolosluğu

Alanya ve çevresindeki illerde ikamet eden Türk vatandaşlarının konsolosluk işlemleri Finlandiya Alanya Fahri Konsolosluğu aracılığı ile yürütülmektedir. Kuddusi Müftüoğlu’nun Fahri Konsolos olduğu Finlandiya Alanya Fahri Konsolosluğu, resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir.

Finlandiya Ankara Fahri Konsolosluğu

Finlandiya’nın Türkiye’deki resmi temsilcisi olan tek kurum Finlandiya Ankara Fahri Konsolosluğu’dur. Finlandiya Ankara Fahri Konsolosluğu hem Türkiye Cumhuriyeti hem de Finlandiya vatandaşlarına hizmet vermektedir. Finlandiya ile Türkiye arasındaki tüm ilişkileri yürütmek ile görevli olan Finlandiya Ankara Fahri Konsolosluğu, Finlandiya vatandaşları ile ilgili her konuda hizmet vermektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de ikamet etme izni olan üçünü ülke vatandaşlarının Finlandiya vize işlemlerini değerlendiren tek kurum Finlandiya Ankara Fahri Konsolosluğu’dur. Türkiye’nin her yerinden yapılan vize başvurularını kabul etmekle görevlidir. Yani özel olarak bir görev bölgesi yoktur.

Finlandiya seyahati planlayan kişiler, Finlandiya Ankara Fahri Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezleri veya seyahat acenteleri aracılığı ile yapmalıdırlar. Gerekli belgeleri inceleyen Finlandiya Ankara Fahri Konsolosluğu, sonucu 8 – 15 gün arasında bildirmektedir.

Finlandiya Ankara Fahri Konsolosluğu’nun İletişim Bilgileri

Adres: Kader Sokak, numara 44 Gaziosmanpaşa / Ankara
Telefon: 0 312 457 44 00
Faks: 0 312 468 00 72
E posta adresi: sanomat.ANK@formin.fi
Web adresi: http://www.finland.org.tr/

Pazartesi ve Cuma günleri arasında 08.30 – 12.00 ve 13.00 – 15.00 saatleri arasında hizmet veren Finlandiya Ankara Fahri Konsolosluğu, pasaportları 13.00 – 16.00 saatleri arasında teslim alır. Finlandiya Ankara Fahri Konsolosluğu’na telefon ile Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 14.00 – 15.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

Finlandiya Ankara Fahri Konsolosluğu’nun konsolosluk bölümüne yapılacak olan başvuruların Pazartesi günleri 09.00 – 12.00 ve 13.00 – 15.30 ile Salı günleri 10.00 – 12.00 arasında yapılması gerekir.

Finlandiya Ankara Fahri Konsolosluğu Vize İşlemleri

Finlandiya’ya 3 ayı geçmeyen seyahat planı yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Finlandiya’ya gidebilmeleri için Finlandiya Schengen vizesine almaları gerekir. Seyahatin amacına göre hangi vize türüne başvuru yapılacak ise o vize türü için gerekli belgeler hazırlanır ve Finlandiya Ankara Fahri Konsolosluğu’nun Vize Başvuru Merkezine şahsen başvurular yapılır.
Elektronik ortamda tamamlanan vizelerin sonucunu değerlendirme yetkisi yalnızca Finlandiya Ankara Fahri Konsolosluğu’na aittir.

Aracı kurumlar dışında direkt olarak yapılacak olan vize başvurularından önce Finlandiya Ankara Fahri Konsolosluğu’ndan randevu alınmalıdır. Finlandiya vizesi için vize başvuru formunun eksiksiz doldurulması gerekir. Vize başvuru formuna Finlandiya Ankara Fahri Konsolosluğu’nun internet adresinden ulaşılabilir. Formda verilen bilgilerin doğru olması ve belgeler ile desteklenmesi gerekir.

Finlandiya Ankara Fahri Konsolosluğu Vize Ücreti

Finlandiya vize başvuru süreci, vize ücretlerinin ödenmesi ile başlamaktadır. Bu nedenle öncelikle vize ücretlerinin ödenmesi gerekir. Finlandiya vize ücreti Vize Merkezlerine nakit ya da banka ve kredi kartı ile ödenebilmektedir.

Finlandiya Ankara Fahri Konsolosluğu Vize Çıkış Süresi

Finlandiya vizelerinin sonuçlanma süresi 8 – 15 iş günü arasında değişir. Ancak evraklarda eksiklik ya da yanlışlık tespit edildiğinde vize süresi uzayabilir. Çünkü Finlandiya Ankara Fahri Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir.

Finlandiya Fahri Konsoloslukları S.S.S

Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Görev Bölgesi

Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Bursa, Kocaeli, Yalova, Balıkesir.

Vize Birimi Çalışma Saatleri

Salı, Çarşamba:  10:00 – 12:00

Vize Birimi Telefon Saatleri

Salı, Çarşamba: 09:00 – 10:00

Çalışma Saatleri Nedir?

Müşteri hizmetleri: Salı  ve Çarşamba 10.00 – 12.00
Telefon saatleri: Salı ve Çarşamba  9.00 – 10.00

Adres ve İletişim Bilgileri

Telefon: +90 212 296 9549
Faks: +90 212 296 1291
E-posta: finconist@finconist.com
Posta adresi: Honorary Consulate General of Finland Nisbetiye Mah. Aydin sokak No. 6 C Blok, 3. kat, daire 8, 34340 1.Levent İstanbul

Finlandiya İzmir Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

Finlandiya İzmir Fahri Konsolosluğu’nun Adresi ve İletişim Bilgileri

Telefon: +90 232 877 0235
Faks: +90 232 877 0230
e-posta:  mehmetalimolay@mopak.com.tr
Adres: Honorary Consulate of Finland Mopak Kagit Karton Sanayii ve Ticaret A.S.
Kirovasi Mevkii P.K. 10  35170 Kemalpaşa/İzmir

Finlandiya Alanya Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

Finlandiya Alanya Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: Atatürk Bulvarı, Numara 40, Kat 3, Kadıpaşa / Alanya
Telefon: 0 242 513 72 92
Faks: 0 242 523 72 93
E posta adresi: kuddusimuftuoglu@hotmail.com

Finlandiya Vize ücret sayfamızı ziyaret ediniz.

Finlandiya Ankara Büyükelçiliği İnternet Sitesi