Finlandiya Vize İşlemleri

Finlandiya Vize İşlemleri

Finlandiya vize işlemleri ile Schengen vizesi alan Bordo pasaport sahibi vatandaşlar Schengen üyesi diğer devletlere de ziyaret yapılabilmektedir. Finlandiya, Schengen yönetmeliği gereği T.C. Bordo pasaport sahiplerini vize rejimine tabi tutmaktadır. Finlandiya vizesi, sahibine 180 günlük sürede en fazla 90 güne kadar serbest dolaşım hakkı vermektedir. Türkiye’de Schengen vize başvuruları konsoloslukları akredite ettiği vize başvuru merkezleri tarafından kabul edilmektedir vize hakkında son karar Finlandiya Konsolosluğuna aittir.

Finlandiya vize işlemleri için başvuruların değerlendirme süresi ortalama 15 gündür. Seyahat tarihinize en az 15 gün kala başvuru yapabilirsiniz ancak Konsolosluğun yoğun olduğu dönemlerde vize çıkış süresi uzayabilmektedir. Normal şartlarda vize başvurunuzu seyahat tarihinize 3 ay kala yapabilirsiniz.

Finlandiya vizesi için gerekli evrakların güncelliği ve eksiksiz sunulması çok önemlidir. Bu durumda evrakları hazırlamanın yanında evrak detayları hakkında da bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Güncellik evrakın niteliğine göre değişebilir ancak bütün evraklar birbiriyle uyumlu bir bütün oluşturmalıdır. Evrakların ülkeye geri dönüşünüzü garanti eder nitelikte olması vize alma olasılığınızı arttıracaktır. Finlandiya vizesi evraklarını temin etmek zor değildir ancak evrak detaylarını mutlaka dikkatli bir gözle kontrol edilmesi gerekir.

Finlandiya vizesi gerekli evraklar

Finlandiya vizesi gerekli evraklar listesi pasaport, biyometrik fotoğraflar, Schengen vize başvuru formu, vize talep dilekçesi, banka hesap özetleri, maaş bordroları, şirket evrakları gibi birçok belgeyi içerir ve kişinin durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Biyometrik fotoğraflar hemen her vize başvurusunda gerekli evrakların olmazsa olmaz koşuludur. Biyometrik fotoğraflarınız 3.5*4.5 cm ebatlarında, yeni, netlik ayarının doğru yapıldığı fotoğraflar olmalıdır. Yüzün net görünmesini engelleyecek unsurlar olmamalıdır, gözlük kullanılıyorsa camların parlamamasına dikkat edilmeli, doğal olmalıdır. Biyometrik fotoğrafların özellikleri Schengen vize şartları tarafından belirlenmiştir. Eski vizelerde yer alan fotoğraflarla yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

Bütün evrakların seyahat amacınızı (turistik, arkadaş veya aile ziyareti, transit, ticari) destekler şekilde hazırlamaya dikkat ediniz. Size önemsiz görünen bir ayrıntı bile vize reddi almanıza neden olabilmektedir. Evraklarınız hazır olduktan sonra parmak izi vermek üzere vize randevu tarihi ve saati size bildirilmektedir. Ek evrak hazırlamanız gereken durumlar ortaya çıkabileceği ve bunun vize çıkış süresini uzatabileceğini göz önünde bulundurarak başvuruların yapılmasını tavsiye ederiz.

Finlandiya Vize İşlemleri S.S.S

Finlandiya vize işlemleri nasıl yapılır?

Türk vatandaşlarının, Finlandiya’ya seyahat edebilmek adına Schengen vizesine başvurmaları gerekmektedir. Schengen vizesi, turistik amaçla ve kısa süreliğine Finlandiya’ya giden kişilerin başvuracağı. Schengen vizesi, Schengen ülkelerinde 180 gün içinde 90 gün geçerlidir.

Fin vizesi nasıl alınır?

Finlandiya vize başvuruları Finlandiya diplomatik temsilciliklerinin yetkilendirdiği vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılır. Finlandiya vize başvuruları için randevular ilgili vize merkezlerinden alınır, Finlandiya vize başvurusu elektronik olarak tamamlanır.

Finlandiya Ankara Dış Temsilciliği İnternet sitesini ziyaret ediniz.