Finlandiya vizesi gerekli evraklar

Finlandiya vizesi gerekli evraklar

Finlandiya vizesi gerekli evraklar

Finlandiya Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Finlandiya vizesi gerekli evraklar 2 adet biyometrik fotoğraf, geçerli pasaport, vize başvuru formu, vize talebi dilekçesi, son 3 aylık aktif banka hesap dökümü, son 3 aylık maaş bordroları, şirket evrakları gibi birçok belgeyi içerir ve kişinin durumuna göre değişiklik göstermektedir. Sigortalı çalışanların, devlet memurlarının, firma sahiplerinin, öğrencilerin, emeklilerin, ev hanımlarının hazırlaması gereken evraklar birebirinden farklıdır. Evrakların neler olduğu kadar evraklara ait detaylara da dikkat edilmelidir.

Finlandiya vizesi gerekli evraklar güncel ve eksiksiz olarak ibraz edilmelidir. Evraklar konsolosluk tarafından güncellenebilmektedir. Finlandiya vize evrakları birbiriyle uyumlu belgelerden oluşmalıdır. Schengen vize başvuru formunda belirttiğinizi yolculuk amacı ile talep dilekçenizde yazdığınız seyahat planı aynı olmalıdır. Otel rezervasyon bilgileriniz randevu tarihi itibariyle güncel olmalıdır.

Vize talep dilekçenizde belirteceğiniz süre uzunsa şayet bunu nedenleriyle açıklamanız gerekmektedir. Onaylanan vize en fazla 180 gün geçerli ancak 90 günden fazla kalma hakkı vermemektedir. D tipi uzun süreli vize başvuruları doğrudan konsolosluğa yapılabilmekte olup oturum, çalışma, uzun süreli eğitim gibi ülkede 90 günden fazla kalmanızı gerektiren seyahatler için geçerlidir.

Finlandiya Schengen vizesi başvurularında biyometrik fotoğraf ibraz etmeniz gerekmektedir. 35*45 mm. ölçüsündeki fotoğraflar Schengen standartlarınca belirlenmiştir. Fotoğrafınıza photoshop vb. araçlarla müdahale edilmiş olmamalıdır. Fonun beyaz olduğu biyometrik fotoğrafınız daha önceki vize başvurularında kullanılmamış yeni fotoğraflar olmalıdır.

Vize evraklarına dair en önemli unsurlarda biri birbiriyle tutarlı olan belgelerinizin ülkeye geri dönüşünüzü garanti ve taahhüt eder nitelikte olmasıdır. Banka hesap özetlerinizin son 3 aya ait olması, gerektiği taktirde tapu benzeri evrakların sunulması, aile bağlarınız hakkında bilgilerin paylaşılması önemlidir. Bütün belgelerinizin seyahat amacını (ticari, turistik, arkadaş-aile-akraba ziyareti, transit vize) destekler şekilde hazırlamaya dikkat ediniz. Evraklarla ilgili en ufak dikkatsizliğin vize reddine neden olabileceğini unutmayınız. Size önemsiz görünen bir ayrıntı bile vize reddi almanıza neden olabilmektedir.

Finlandiya vizesi başvurularının değerlendirme süresi ortalama 7 ila 15 iş günüdür ancak bu süre eksiksiz evraklarla yapılan başvurular için geçerlidir. Ek evrak talepleri veya başvuru yoğunluğundan kaynaklı gecikmeler olabilmektedir. Bundan dolayı başvurunuz seyahatinize en geç 1 ay kala yapmanız tavsiye olunur.

Finlandiya vizesi gerekli evraklar S.S.S

Finlandiya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Finlandiya Turist Vizesi için başvurduğunuzda, gerekli temel belgelerin bir listesini hazırlamanız gerekir: Geçerli pasaport Finlandiya Turist Vizesi Başvuru Formu. 2 Adet biyometrik fotoğraf Nüfus kayıt örneği Gelir belgeleri ve banka hesap özeti Kimlik Resmi. Seyahat sigortası. Seyahat güzergahı. Finlandiya’da konaklama kanıtı Önceki Schengen Vizelerinin kopyaları Önceki Pasaportların kopyaları.

Finlandiya turist vizesi için ne kadar banka bakiyesi gerekir?

Vizenize ek olarak, geçerli bir pasaport veya seyahat belgesi, kaldığınız süreye ilişkin bir sigorta belgesi ve destekleyici belgeler istenmektedir. Kendinizi geçindirmek için yeterli paranız (günlük 30 EUR) olduğunu kanıtlamalısınız. Ayrıca vadesiz banka hesabınızda en az 7000 lira olmalıdır.

Finlandiya Ankara Büyükelçiliği sitesinden bilgi alınız.

Finlandiya vize ücreti 2023 bilgi alınız.